SINU ELU PARIM SEIKLUS ALGAB MATKASUVILAD.EE'ST!

Matkasuvila blogi

Reisimisest, seiklemisest ja matkaautoga sõitmisest kui elustiilist.
Blog image

Matkasuvila võimaldab muretut nomaadi elustiili

26.04.2021

Suvepuhkus on juba nurgataga ning mõtted mõlguvad matkamise poole. Kui otsid veel 'mõttetoitu', siis ehk tuleb abiks eelmisel aastal salvestatud raadiosaade Äripäevaga, kus jagasime enda nägemust matkasuvila-elustiilist.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee klientide teenindamise info

11.03.2021

Hea Matkasuvilad.ee klient,

Hoolime oma töötajatest ning nende lähedastest ning seoses Vabariigi Valitsuse kehtestatud rangete piirangutega oleme kasutusele võtnud kõik võimalikud meetmed, et takistada viiruse levikut. 

Lähtume Valitsuse poolt kehtestatud piirangutest, mis näevad ette, et kauplused peavad klientidele olema suletud, kuid autoteenindused võivad jääda avatuks järgides 25% täituvuse reeglit. Sinu abiga ja koostöös saame matkaautode hooaja alguse sujuvalt käima lükata selliselt, et me kellegi tervist ohtu ei sea.

Loe lisaks
Blog image

Kuidas talvel matkaautoga õues olemine mõnusaks teha

24.02.2021

Külma ilmaga ja korraliku pakasega saab teha täpselt samasuguse väljasõidu, nagu Sa suvel teed. Veidi rohkem tähelepanu tuleb pöörata matkasuvila ettevalmistusele, kuid ka riietusele ja muule varustusele. Käesolevas artiklis jagab kogenud ja karastunud matkasuvila kasutaja Meelis Adamson oma soovitusi, kuidas matkaauto talviseks väljasõiduks ette valmistada. Samuti saad lugeda, kuidas muuta oma talvine väljasõit nauditavaks kogu perele, millist lisavarustust võiks kasutada ja mida teha teistmoodi, kui suvel.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee käis klubi Eesti Karavan väljasõidul

24.02.2021

Matkasuvilad.ee raudvara, Karin ja Meelis, käisid kaks nädalat tagasi klubi Eesti Karavan (KEK) üritusel ja olid lahkelt valmis meiega seal kogetut jagama. Räägime nendega veidi Ermistust ja seal toimunud KEK’i üritusest, kuid ka veidi laiemalt sellest, kuidas talvel matkaautoga reisimine mõnusaks teha ja millele tähelepanu pöörata.

Loe lisaks
Blog image

Reisihundid: Aivo & Elis Chasing Sunsets

15.01.2021

Geograafiline vabadus on tänapäeval üks ihaldatuim ning tihti ka vajalikuim faktor edukaks igapäevaeluks. Aina rohkem inimesi, olenemata vanusest, on valinud nomaadi elustiili isikliku matkasuvilaga. Et julgustada rohkem eestlaseid sama teed valima, tutvustame oma jälgijatele erinevaid reisihunte ning nende lugusi.


Uut seeriat alustame kahe Hiiumaa noorega, Aivo ja Elis, kes otsustasid oma matkaauto ise ehitada ning oma seiklusi YouTube’s kajastada nime alt Chasing Sunsets. Uurisime neilt mis viis neid selle otsuseni, kuidas nad oma matkasuvilaga rahule jäid ning mis soovitusi nad jagaks teiste algajate reisihuntidega.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee Tartu Motoshow'l

01.10.2020

Matkasuvilad.ee tutvustab oma uhiuut 2021. aasta kataloogi sel nädalavahetusel Tartu Motoshowl.

Loe lisaks
Blog image

Matkaautost unistamas

14.07.2020

Rääkisin paar sõna Jarmoga, kes on meie kaupluse juhataja. Tema peres on kolm last, kellest üks just lõpetas esimese kooliaasta ja teine hakkab peagi kooli minema ja kolmas on alles päris pisike – aastane. Jarmo ja tema abikaasa Kadi on alati armastanud vabal ajal metsas käia. Siiani on nad seda teinud telgiga, kuid vaikselt küpseb soov endale veidi mugavam matkamis-viis leida.

Loe lisaks
Blog image

Elu matkasuvilas on uus normaalsus

18.06.2020

Matkasuvila on muutumas normaalseks elu osaks igas vanuses inimeste jaoks. Kui kümmekond aastat tagasi oli matkaauto Eestis väga harv nähtus, siis täna registreeritakse maanteeameti andmetel aastas ligi sada uut matkaautot ja haagissuvilat. Lisaks tuuakse Euroopast kasutatud matkaautosid, millel on juba omajagu põnevaid seiklusi seljataga ja samuti on üsna tavapärane ka see, et kaubikusse ise endale ratastel elamine ehitada. Uute matkasuvilate registreerimine kasvab Eestis igal aastal üle 20%.

Loe lisaks
Blog image

Matkaauto ostmise ABC

11.05.2020

Kui Sul on soov soetada endale matkaauto või haagissuvila, soovitame õige mudeli leidmiseks ja tellimiseks varuda piisavalt aega. Erinevaid marke ja mudeleid on väga palju ning nende vahel valiku tegemine võib osutuda keerulisemaks, kui arvata oskad. Püüame Sulle võimalusel abiks olla!

Kui sobivat matkasuvilat kohapealt ei leia, tuleb see tellida ning uue ratastel kodu kohalejõudmine võib aega võtta mitmeid kuid. Seetõttu soovitame alustada kohe praegu ning vajadusel saad meie juurest abi ja nõu! Võta meiega ühendust ja lepi endale sobiv aeg kohtumiseks kokku kirjutades meile aadressil matkasuvilad@matkasuvilad.ee.

Lühikese abimaterjali valiku tegemisel saad allolevast kirjatükist:

Loe lisaks
Blog image

Aasta aega ratastel

05.05.2020

Lugu sellest, kuidas pereväärtuste järgi elamine viis ühe pere seiklema.

Ajakirjanik Maarja Savi kirjutas Eesti Ekspressi lisas "Moodne Pere" artikli sellest, kuidas Tanel Jäppinen oma perega otsustas oma Tartu kodu maha müüa ja aastaks matkaautosse kolida. 

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee kutsub kõiki sõpru Meremessile!

06.03.2020

Matkasuvilad ootab Sind 6.-8. märtsil Eesti Näituste messikeskuses toimuvale Meremessile.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilaga Hispaanias

07.02.2020

Meie iga-aastane kevadise puhkusereisi sihtkoht on Hispaania idapoolne serv. Oli seda juba enne matkasuvila soetamist ja tõenäoliselt jääb selleks tihti ka tulevikus.

Loe lisaks
Blog image

Matkaauto talvekorda! 10 soovitust matkasuvilad.ee’lt

29.10.2019

Kätte on jõudmas talv ja matkasuvila-reisid kipuvad enamusel meist jääma harvemaks. Matkaautod ja haagissuvilad norutavad vaikselt soojaks köetud kodumaja kõrval parkimisplatsil või heal juhul on mõni ka garaaži sooja saanud. Igaks juhuks paneme siia kirja mõned soovitused, kuidas matkasuvila paremini talveks valmis seada.

Loe lisaks
Blog image

Matkaautoga reisimine kui elustiil

24.10.2019

2018 aastal kasvas matkaautode ja haagiste müük Euroopas 6,7%. Suurimad turud asuvad Saksamaal, Prantsusmaal ja Suurbritannias. Kokku müüdi Euroopas 2018 aastal 202 000 matkasuvilat, st haagissuvilat ja matkaautot. Eestlased on alles hiljuti avastanud matkaauto võlu seni on meie müügid olnud väga tagasihoidlikud.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee Infopäev

31.05.2019

Matkasuvilad.ee kutsub Sind infopäevale!

Kui Sulle tundub, et matkasuvila on Sulle sobiv viis puhkuse veetmiseks, kutsume Sind meie infopäevale! Üritame võimalikult mitmekülgselt tutvustada elu ratastel. 

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee kutsub kõiki sõpru Meremessile!

20.02.2019

Matkasuvilad ootab Sind 6.-8. märtsil Eesti Näituste messikeskuses toimuvale Meremessile.

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad lähevad messile

24.09.2018

Aasta suurim matkasuvila näitus toimub 28.-30. septembril Tartu Näituste messikeskuses MOTOSHOW 2018 raames!

Loe lisaks
Blog image

Matkasuvilad.ee kutsub Sind infopäevale!

11.04.2018

Kui Sulle tundub, et matkasuvila on Sulle sobiv viis puhkuse veetmiseks, kutsume Sind meie infopäevale! Üritame võimalikult mitmekülgselt tutvustada elu ratastel. Üritusel saad tutvuda uute mudelitega, testida elektrirattaid, toimub suitsuvaba grilli tutvustamine.

Loe lisaks
Blog image

Tehnikamaailm

22.03.2018

Ratastel suvilad

Tänased matkaautod ehk autoelamud on hästi varustatud liikuvad suvilad, mis suudavad pakkuda praktiliselt kõiki tänapäevaseid mugavusi. 

Loe lisaks