Blogi

Matkaautost unistamas

Rääkisin paar sõna Jarmoga, kes on meie kaupluse juhataja. Tema peres on kolm last, kellest üks just lõpetas esimese kooliaasta ja teine hakkab peagi kooli minema ja kolmas on alles päris pisike – aastane. Jarmo ja tema abikaasa Kadi on alati armastanud vabal ajal metsas käia. Siiani on nad seda teinud telgiga, kuid vaikselt küpseb soov endale veidi mugavam matkamis-viis leida.

Telgiga on Jarmo metsas käinud lapsest saadik. Telke on olnud erinevaid ja aegajalt on neid uuemate mudelite vastu vahetatud. Viimane vahetus toimus siis, kui Jarmo paar aastat tagasi Matkasuvilad.ee kauplust juhatama asus ja leidis tootevalikust Kampa telgi. Jarmo poolt väljavalitud telk on peaaegu nagu maja – kahe magamistoa ja suure vaheruumiga. Kõikides ruumides on võimalik mugavalt sirge seljaga ringi liikuda.

Kampa toodab õhuga täidetavaid telke nii erinevat liiki matkasuvilate külge kinnitamiseks kui ka eraldiseisvaid mudeleid. Kampa Dometic telkide materjalid on tugevad ja kvaliteetsed, mistõttu on neid võimalik kasutada erinevates ilmaoludes aastaringi ning nende telkide püstitamiseks ja mahavõtmiseks kulub aega 10-15 minutit.

Jarmol on väga mugav selle telgiga lastega metsas käia. Kõigil on piisavalt ruumi – lastel on oma magamistuba ja vanematel oma. Vaheruumi saab sättida mõnusa istumis-ala söögipausideks või mängimiseks. Lauad-toolid ja sööginõud on samuti nende pere vajadustele ja sõiduauto mõõtmeid arvestades Matkasuvilad.ee kauplusest soetatud.

Lisaks telgile on Jarmo vaikselt täiendanud ka muud varustust, millega oleks perega metsas mõnus puhata. Kergesti riknevaid toiduaineid säilitatakse kompressoriga külmkapis. Toiduvalmistamiseks kasutatakse enamasti Cadac gaasigrilli. Seda väikest aga tubli multifunktsionaalset vidinat saab kasutada nii pliidina, pizzaahjuna kui ka grillina. Vabas õhus on kõik toidud maitsvamad kui kodus elektripliidil valmistades.

Et elu metsas liiga metsikuks ei läheks, on vaja hoolitseda ka enda hügieeni eest. Selleks on matkasuvilad.ee kauplusest võimalik endale soetada pumbaga käsidušš ja eraldiseisev duššitelk. Käsidušše on olemas nii elektroonseid, mida on võimalik laadida auto sigaretisüütajas, kui ka manuaalsed. Samuti on võimalik meilt soetada endale kaasaskantav WC-pott, kui abikaasa või lapsed eelistavad põõsas kükitamise asemel potil istuda.

Selline perega metsas käimine on kindlasti tore ja eelpool nimetatud toodete soetamine on noortele peredele kättesaadava hinnaga. Jarmo on praktilise meelega ja ei taha liiga suuri kohustusi võtta. Seoses pere suurenemisega viie-liikmeliseks sai soetatud uus auto, kuhu terve pere ja kõik vajalik kraam sisse ära mahub. Sõiduautoga on lihtne ligi pääseda kõige imelisematesse kohtadesse, kuhu suuremate mõõtmetega matkaautoga alati ligi ei pääse.

Hoolimata sellest, et telgiga metsas käia on tore, on Jarmol viimasel ajal tekkinud mõte, et võiks oma metsa-puhkused muuta veidi mugavamaks. Kuigi laagriplatsi ülespanemine ja kokkupakkimine ei võta väga palju aega, on see siiski veidi tüütu. Järgmine tase võiks olla Adria Active campervan, mis on kaubiku põhjale ehitatud matkaauto – väljast väike, seest suur. See on mõeldud just noortele peredele, kes soovivad mugavalt matkata, kuid ei soovi endale suuremat matkaautot osta, kuna see on silmatorkav ja sellega on keerulisem sobivat parkimiskohta leida. Samuti on sellist väiksemate mõõtudega autoelamut võimalik kasutada igapäevaste toimetuste tegemiseks ja ei ole vaja eraldi sõiduautot omada.

Adria Active campervanis on olemas kõik eluks vajalik – köök, duššiotsik õues pesemiseks ja WC ning istumis- ja magamisruumi nende pere jaoks piisavalt. Samas saab seda igapäevaselt kasutada tavalise sõiduautona, seega on võimalik hiljuti soetatud sõiduauto maha müüa, kusjuures selle eest saadavast summast peaks piisama uue Adria Active’i liisingu sissemakseks küll.

Matkaautoga metsa jõudes pole pereisal enam ühtegi olulist kohustust. Võib vabalt kätte võtta raamatu, minna kalale või perega jalutama. Nii võib metsa sõita kasvõi üheks ööks ja ei ole mingit suuremat pakkimist vaja ette võtta. Samuti on matkaautoga tore külastada oma sõpru või sugulasi või suvel mõnele vabaõhu-etendusele sõita. Kui pidu või etendus lõppeb, on mõnus oma pessa magama pugeda.