Meie lugu

Heidenline OÜ asutati 2006. aastal kui perekond Adamson alustas oma tegevust Hobby haagissuvilate rentimisega. 2007. aastal võtsime kasutusele uue ja lihtsasti meeldejääva nime Matkasuvilad.ee, mille all oleme tänaseks Eesti turul kasvanud teatud ja tuntud tugevaks firmaks. Meie eesmärgiks on pakkuda Eesti turule kvaliteetseid auto- ja haagissuvilaid ning erinevaid tarvikuid.

Aga alguse sai meie lugu juba sügaval nõuka-ajal, kui 1982. aastal oli meie firma asutajal Meelis Adamsonil esimene kokkupuude karavanidega. Olles ise alles algklassides käiv koolipoiss, oli tal võimalus ööbida esimest korda soomlastest  peretuttavate karavanis Leningradi (tänase St. Peterburi) lähistel asuvas Olgino kämpingus. Sellest hetkest oli ta nakatunud „karavaanluse pisikuga“, millest pole siiani terveks saanud ja mis on talle jätnud jälje terveks eluks.

Juba paar aastat hiljem, 1984. aastal, sai liikuma Meelise isa, Lembit Adamsoni, poolt ehitatud haagissuvila. Sellest hetkest on alanud karavaanluse elustiili pidev harrastamine selles peres ning alati, kui vähegi vaba aega tekkis, pandi rattad veerema. Nooruspõlves elas Meelis mõned aastad selles isa ehitatud haagissuvilas lausa aastaringselt.

2007. aastast on Matkasuvilad.ee Hobby haagissuvilate ja matkaautode tootja ametlik esindaja Eestis. Hobby haagissuvilad on väga populaarsed kogu Euroopas, olles turuliider ja hõlmates turuosast üle 30%. Matkasuvilad.ee alustas oma tegevust Hobby toodangu rentimisega. See tegevus aitas kaasa elustiili propageerimisele ja Hobby toodangu tutvustamisele. Võrreldes tol hetkel turul pakutavaga olid Hobby matkasuvilad vaiksemad ja madalama kütusekuluga.

2008. aastast alustasime koostööd Reimo karavanikataloogiga. 2008. aasta sügisel avasime oma esimese kõigest 60 m2 suuruse kaupluse Tallinnas aadressil Forelli 8.  Sellest ajast toome maale kõiki vajalikke karavanitarvikuid ja varuosi auto- ja haagissuvilatele. 

2010. aastast liitus meie kaubamärkide valikusse Adria, mis kogus kiiresti populaarsust ja juba 2011. aastaks olid Adria matkaautod enimmüüdud autosuvilad Eesti turul. Adria bränd on esimese kolme seas Euroopas ja Skandinaavias, mis näitab hästi tema kvaliteeti ja sobivust põhjamaa tingimustesse. 

Adria tootevalikusse kuuluvad ka Sun Living brändinime all toodetud matkaautod, mis hakkasid populaarsust koguma 2012. aastast. Sun Living on nn. entry level bränd, mis on lihtsakoelisem ja mõeldud inimestele, kes esmakordselt puutuvad kokku autosuvila teemaga. Adria tehases Adria matkaautodega samal liinil tootmine tagab Sun Living matkasuvilatele Adria tehase hea tehnoloogia ja kvaliteedi taskukohasema hinnaga.

Karini ja Meelise aastatepikkune töö hakkas vilja kandma ja 2013. aastaks jäi Forelli tänava kauplus Matkasuvilad.ee esindusele kitsaks. Matkasuvilad.ee avas uue, 200 m2 suuruse müügisalongi ja sinna juurde kuuluva matkasuvilate teeninduse Tallinnas, Järveotsa tee 54. Matkasuvilad.ee esindus Õismäel on olnud meile koduks üle kaheksa aasta ja võime julgelt väita, et tõenäoliselt oleme me selle aja jooksul olnud suurim matkasuvilate kauplus-teenindus Baltikumis.

2014. aastal tõime Eestisse esimese autosuvilatootja Carthago preemium-klassi matkaauto. Carthago paistab silma oma innovatiivse kere-ehituse poolest ja pakub mugavaid ja luksuslikke integreeritud ja poolintegreeritud matkaautosid eriti nõudlikule kliendile. Skandinaavias on üle 100 000 € maksvate integreeritud matkaautode hulgas Carthago turuosa üle 90%. Tänu oma kõrgetele kvaliteedinõuetele ja talvekindlusele on Carthago matkaautod ka Eesti kasutajate poolt väga hästi vastu võetud.

2018. aastal lisandus meie tootevalikusse oma matkaautode ja haagissuvilatega üks Euroopa suurim tootja -- Hymer.  Hymer on alates 1957. aastast tootnud preemium-klassi matkaautosid ja alati olnud oma innovaatiliste lahendustega teistes sammukese eespool. Alates praktilistest matkaautodest kuni esmaklassiliste preemium-klassi matkaautodeni leiab Hymer'i tootevalikust oma lemmiku igaüks.

Viimase brändina hakkasime 2022. aastal maale tooma Fendt kvaliteetseid haagissuvilaid. Fendt haagissuvilad on 

Tänaseks on Matkasuvilad.ee kasvanud Eesti suurimaks matkaautode ja haagissuvilate maaletoojaks, esindades Euroopas hästi tuntud ja tunnustatud matkasuvilate tootjaid -- Adria, Hymer, Carthago ja Hobby. Meie karavanitarvikute kauplusest leiab igaüks laia valiku matkasuvilate lisavarustust Euroopa suurimast kataloogist -- Reimo. Samuti on meie tootevalikus Dynavini multimeedia- ja navigatsiooniseadmed, Maxxair ventilatsioonisüsteemid ja Brunneri lauanõud.

Meie meeskond on aastatega kasvanud -- kui 2013. aastal kolisime me uude Õismäe kauplus-teenindusse nelja-liikmelisena, siis 2021. aasta lõpuks oleme kasvanud 13-liikmeliseks esinduseks. Jarmost on nelja aastaga saanud meie tiimi väga väärtuslik matkaautode müügimees ja oma valdkonna juht. Alates 2020. aasta sügisest on Urmas saanud väga hea väljaõppe Jarmo ja Meelise käe all ning tänaseks on temast saanud meie kaupluse juhataja. 

Töökojas on meil kolm vahvat ja asjalikku meistrit -- Uno, Marek ja Tõnis. Kui Uno on ettevõttes juba "vana kala", siis Marek ja Tõnis on üsna uued näod. Uno on meie väärtuslik keretööde meister, kes tänu oma kogemusele leiab lahenduse ka kõige keerulisemas olukorras. Elektritööde ning uute autode ettevalmistuse eest vastutab peamiselt Tõnis. Marek on laia haardega toimekas meistimees.

Garantiide ja varuosade tellimuste vormistamisega tegeleb alates 2021. aasta kevadest energiast pakatav ja alati abivalmis Maria, kes leiab lahenduse igale olukorrale. Gerli, kes on meie tiimi liige juba alates 2015. aastast, mõistab meie ettevõtte hingeelu kõige paremini ja temalt saavad oma muredele vastused nii meie enda inimesed, kui ka kliendid. Gerli on kuue aasta jooksul kokku puutunud väga erinevate tööülesannetega ja täna on tema vastutada peamiselt matkaautode tellimise ja registreerimisega seotud teemad. 2022. aasta kevadel liitus meie kontori naiskonnaga Merike, kes vorimstab ostutellimusi.

Reet, kes tuli meile tööle 2021. aasta septembris, abistab meid lao poolel kaupade vastuvõtmise ja süsteemide loomisega. Tellimuste suurenemise ja laos olevate kaupade mahu kasvuga seoses on Reeda abi meie meeskonnale hindamatu ning tänu tema tähelepanelikkusele ja põhjalikkusele on oluliselt lihtsustunud nii kontori kui ka kaupluse töö.

Väärtuslikuks leiuks on osutunud meile Anu, kes tuli meile tööle 2022. aasta kevadel. Tema kiired käed ja sõbralik ning alati abivalmis olek aitavad meil korras hoida nii matkaautod, kaupluse kui ka omavahelised suhted. Anu aitab meid nii kaupluse poolel, kui töökojas erinevate abitööde tegemisel.

Kuna viimastel aastatel on huvi matkasuvilate ja selle elustiili vastu oluliselt suurenenud ja meie meeskond on viimaste aastatega oluliselt kasvanud, on meie Õismäe kauplus meile kitsaks jäänud. Alates 2022. aasta jaanuarist saab meid külastada uues esinduses aadressil Härgmäe 24, Haabersti, Tallinn, kus asub meie uus ja kaasaegne kauplus-teenindus 1500 m2 avaral pinnal.

Sinu elu parim seiklus algab Matkasuvilad.ee’st!