Blogi

Matkasuvila ostu finantseerimine

Matkasuvila ostu finantseerimine

Unistus uuest isiklikust matkaautost on ilmselt enamusel, kes Matkasuvilad.ee 2022. aasta matkaautode kataloogi lehitsevad. Aga kuidas seda unistust realiseerida, kui koheselt ei ole pangakontol sobivat summat võtta? Ja mis varjatud kulud veel matkaauto omamisega kaasnevad? Kas ikka “tasub” seda sisseostu teha…


Matkasuvila, olgu tegemist siis matkaauto või haagissuvilaga, on üsnagi korralik väljaminek pere eelarvest. Hea uudis on see, et viimastel aastatel on matkasuvilatele pankadest võimalik saada aina paremaid liisingu pakkumisi. Liisingutingimused on finantsasutustes erinevad ja sobiva variandi leidmiseks tuleb teha veidi eeltööd. Oleme küsinud näidisgraafiku Coop Pangalt, kus liisingu perioodiks on 8 aastat, sissemakse suuruseks 15% matkasuvila maksumusest ning intress 2,9%. Näiteks väga korraliku 30 000 eurot maksva haagissuvila soetamisel on sissemakse suuruseks 4 500 eurot ja kuumakse 298 eurot. Kui silma on jäänud mõni 100 000 eurone matkaauto jääb samadel tingimustel kuumakse alla tuhande euro.


Samuti uurisime oma partnerilt kaskokindlustuse näidishindasid ja tingimusi erinevast liigist ja hinnaklassist matkasuvilatele.

Matkasuvila keretüüp

Matkasuvila hinnaklass

Aastane kindlustusmakse

Omavastutus

Vargus

Klaaside omavastutus

Haagissuvila

20 000 €

450 €

350 €

15%

0 €

Haagissuvila

26 000 €

540 €

350 €

15%

0 €

Autosuvila

60 000 €

1140 €

300 €

15%

0 €

Autosuvila

80 000 €

1488 €

300 €

15%

0 €

Autosuvila

100 000 €

1692 €

300 €

15%

0 €

*Kasko pakett:

  • Tavakasutus

  • Keretüüp: Elamu

  • Kindlustatakse poliisile märgitud kindlustussumma ulatuses, kuid mitte rohkem kui turuväärtus. Kuni 1-aastaseks saamiseni uusväärtus.

  • Kindlustusterritoorium: Euroopa, va Aserbaidžaan, Gruusia, Kasahstan, Moldova, Ukraina, Valgevene ja Venemaa

Muud kulud, nagu liikluskindlustus, kütus, parkimine, peatumine kämpingus, kiirteemaksud, remont ja hooldus, söök-jook ning igasugune meelelahutus sõltub juba matkasuvila kasutaja käitumisest ja eelistustest. Kui Sulle meeldib rohkem privaatselt mõnes Eestimaa looduskaunis kohas peatuda ja ise oma toidulaud maitsvate söökidega katta, on ka kulud madalamad, kui mööda Euroopa kiirteid kihutades, kämpingutes peatudes ja igapäevaselt restoranides käies.Uue matkasuvila ostmise ees ei ole vaja suurt hirmu tunda, kuna alati on ju võimalik ümber mõelda ja oma ratastel kodu maha müüa, kui ta piisavat kasutust ei leia.

Samuti on paljud inimesed otsustanud oma isikliku matkaauto välja rentida sellel ajal, kui nad seda ise ei kasuta. Matkasuvilal on hea omadus hoida oma hinda väga hästi võrreldes sõiduautodega. Kui tavaline sõiduauto kaotab esimese paari aastaga juba üle poole oma hinnast, siis matkaauto väärtus langeb esimesel aastal 10-20% ja edasi iga aasta jooksul ca 5%. Kõik sõltub sellest, kui ilusasti Sa oma uut kodu hoiad.