Blogi

Matkaauto ostmise ABC

Matkaauto ostmise ABC

Kui Sul on soov soetada endale matkaauto või haagissuvila, soovitame õige mudeli leidmiseks ja tellimiseks varuda piisavalt aega. Erinevaid marke ja mudeleid on väga palju ning nende vahel valiku tegemine võib osutuda keerulisemaks, kui arvata oskad. Püüame Sulle võimalusel abiks olla!

Kui sobivat matkasuvilat kohapealt ei leia, tuleb see tellida ning uue ratastel kodu kohalejõudmine võib aega võtta mitmeid kuid. Seetõttu soovitame alustada kohe praegu ning vajadusel saad meie juurest abi ja nõu! Võta meiega ühendust ja lepi endale sobiv aeg kohtumiseks kokku kirjutades meile aadressil matkasuvilad@matkasuvilad.ee.

Lühikese abimaterjali valiku tegemisel saad allolevast kirjatükist:

Mida ja kuidas valida?

Esiteks soovitame Sul välja mõelda, millist liiki matkasuvilat tahaksid osta. Matkasuvilate keretüüpe on mitmeid: matkaauto, haagissuvila või campervan? Matkaautod jagunevad omakorda veel täisintegreeritud, poolintegreeritud ja alkooven tüüpi masinateks.

Matkaauto on üldjuhul seest avaram, mugavam ja luksuslikum. Seda on lihtne juhtida ja ta on alati stardivalmis. See, kas valida täisintegreeritud, poolintegreeritud või alkooven tüüpi masin, ei olegi väga vahet. Pigem on vaja tähelepanu pöörata matkabussi hinna ja kvaliteedi suhtele ning suurusele. Väiksemate masinatega on lihtsam ligi pääseda metsikumatesse kohtadesse ja on vähem ohtu, et matkabussi kõrgus, pikkus või kaal saavad väiksematel teedel liikumisel takistuseks. Suuremad masinad on tihtipeale mugavamad ja luksuslikumad või siis suudavad majutada suuremat seltskonda.

Hinnakategoorias on seda tüüpi mobiilsed kodud kindlasti oluliselt kallimad kui haagissuvilad. Enamusi meie poolt pakutavaid matkaautosid on võimalik juhtida B-kategooria juhilubadega. Kuid suuremad ja luksuslikumad matkaautod vajavad sageli C- või C1-kategooria juhiluba.

Haagissuvilaid saab samuti osta väga erineva suurusega. Haagiselamu valimisel tasub arvestada, kas teie sõiduauto tuleb toime haagise vedamisega, või on seoses haagissuvila ostuga vaja soetada ka veidi võimekam masin selle vedamiseks. Üldjuhul tuleb arvestada, et haagissuvilaga sõitmisel on nõutud B96 (3501-4250 kg kokku auto + haagise täismass) või BE-kategooria (3501-7000 kg kokku auto + haagise täismass) juhiluba. Ainult kõige väiksemate haagissuvilate puhul on võimalik, et piisab ka B-kategooria juhiloast, kui auto täismass ja haagise täismass kokku on alla 3500 kg. Haagissuvila eelis on see, et ta sobib väga hästi suvekodu asendajaks nii Eestimaal, kui ka Euroopas ringi liikudes – teda on lihtne sobivasse peatuskohta paika panna ja samal ajal saate oma sõiduautoga vabalt ringi liikuda ja igapäevased toimetusi ajada või vaatamisväärsusi nautida.

Tänapäevased haagissuvilad on üldjuhul sõitmiseks üsna mugavad, kuid siiski tuleb arvestada, et sõiduoskus peab olema üsna heal tasemel. Suuremad, kahe-teljelised haagissuvilad võivad manööverdamisel osutuda väga kohmakateks. Haagise soetamisel võiksite kriitiliselt hinnata oma juhtimisoskust ja mõelda, kas saate vajadusel hakkama ka kitsastel linnatänavatel liikumisega või kaubanduskeskuse ummistunud parklas parkimisega. Teinekord võib keeruliseks osutuda ka looduskaunis kohas asuvale RMK platsile ligipääs.

Haagissuvilaid on väga erinevates suurustes ja varustatusega. Vaata valikut meie kodulehe matkasuvilate portaalist!

Campervan on kaubiku baasil ehitatud liikuv kodu, mis on mõõtmetelt väiksem, kui matkaauto. Campervani eelis ongi see, et temaga on lihtne ringi liikuda ja uusi põnevaid kohti avastada. See võimaldab teil pääseda uutesse ja raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse nii oma kodumaal kui ka välismaal. Oma suuruse tõttu saab seda kasutada ka igapäevase sõidukina. Campervanis on liikumisruum piiratud ja seetõttu sobivad nad rohkem ühele või kahele inimesele kui lastega perele või suurele seltskonnale.

Soovitame teil mõelda, millist tüüpi autoreisi soovite alustada, ja seejärel vaadata meie pakutavaid mudeleid meie matkasuvilate portaalist. Meie ratastel suvilad võimaldavad teile toredaid seiklusi ja mõnusaid puhkusereise!

Voodikohtade ja istekohtade arv

Matkasuvila valiku oluline kriteerium on voodikohtade arv. Kas soovite kasutada oma matkaautot omapead metsas üksindust nautides või kalastusretkele minemiseks, või hoopis sõprade- või pere seltsis aja veetmiseks? Kas teil on juba lapsi või plaanite pere täiendamist? Kas soovite kaasa võtta reisile sõpru, kolleege või ämma? Voodikohtade arv algab kahega ja mõne mudeli korral võib see ulatuda kuni seitsmeni.

Matkaauto või capervani puhul tuleb tähelepanu pöörata ka turvavööga istekohtade arvule. Reisile kaasa saab võtta ikkagi ainult nii palju inimesi, kui mahub matkaautosse istuma.

Mugavus ja kvaliteet

Kitsas ruumis peaks kõik olema hästi läbi mõeldud, et reis oleks meeldiv ja kaasreisijad õnnelikud. Matkasuvila ostmisel võiks tähelepanu pöörata voodite mugavusele – kas voodeid on lihtne magamisvalmidusse seada ja kas madratsid on mugavad.

Kapid ja lauad võiksid olla ümarate nurkadega, et kitsas ruumis liikudes ennast valusasti ära ei lööks. Sahtli- ja kapisüsteemid peaksid olema varustatud tugevate siinidega ja kindlalt fikseeritud. Reisil vajalike asjade hoiuruumid võiksid olla avarad ja hõlpsasti ligipääsetavad. Väikeses ruumis annab mugavust juurde ka ühe-tasandiline põrand.

Matkaauto kvaliteeti näitab enamasti väga hästi see, et sõidu ajal saate omavahel tavapärase häälega rääkida ja pole vajadust erinevatest naginatest ning väljastpoolt kostuva tuule ja liikluse mürast üle karjuda.

Preemium-klassi kallima hinnaga matkaautod on loomulikult ka ruumikamad ja kvaliteetsema sisustusega. Erinevatel tootjatel on kereehitusele ja sisustusele erinev lähenemisviis ja erinevad lahendused. Parima ülevaate erinevustest saate siis, kui tulete meile proovisõitu tegema ja oma silmaga kohalolevad matkaautod üle vaatate!

Mootori võimsus

Kui kasutate liikuvat kodu peamiselt Eesti teedel, mis on tasased nagu pannkook, pole mootori võimsus eriti oluline parameeter. Kuid kui plaanite pöörduda põhja poole, Skandinaaviasse või läände, Alpidesse, kus ülesmäge ronimine võib kohati olla üsna järsk, peaksite kindlasti tähelepanu pöörama matkaauto mootori võimsusele. Pole eriti meeldiv, kui mõnel järsemal tõusul üle Alpide kulgedes mõni temperamentne Itaalia rekkajuht Sinu ratastel kodust üle tahab sõita. Sellisel hetkel saad aru küll, et väikene lisa-investeering veidi võimsamasse mootorisse oleks ennast ära tasunud.

Talvepakett

Ehkki me kutsume oma autosid matkasuvilateks, tahaksime neid siiski kasutada mitte ainult suvel, vaid aastaringselt. Kas pole mitte võluv idee veebruarikuu õhtul 20-kraadise pakasega teha sõpradega üks maagiline suusareis. Hüpe kuumast telk-saunast otse lumehange lisab meeldejäävaid hetki meie mällu.

Enamikus meie matkaautodest on talvepakett standardvarustuses!

Oma silm on kuningas! Tule tutvu meie valikuga kaupluses aadressil Härgmäe 24, Haabersti, Tallinn või vaata meie kodulehel olevat matkasuvilate portaali!

Siit saate tutvuda Euroopa kuulsaimate kaubamärkidega:

Adria – hea hinna ja kvaliteedi suhe

Hobby – Euroopa parimad haagissuvilad

Hymer – Saksa kvaliteet, lai valik erinevaid matkasuvilaid

Carthago – Preemium klassi poolintegreeritud ja täisintegreeritud matkaautod